Aktuality
Sčítání osob z vybraných kategorií klasifikace ETHOS
Pracujeme na Sčítání osob v bytové nouzi na území České republiky podle klasifikace ETHOS! Sčítání osob, které se nacházejí v bytové nouzi nebo jsou bytovou nouzí ohroženy, probíhá v celé ČR. Děkujeme všem, kdo se do sčítání zapojují!
Sčítání osob z vybraných kategorií klasifikace ETHOS
Pracujeme na Sčítání osob v bytové nouzi na území České republiky podle klasifikace ETHOS! Sčítání osob, které se nacházejí v bytové nouzi nebo jsou bytovou nouzí ohroženy, probíhá v celé ČR. Děkujeme všem, kdo se do sčítání zapojují a podporují důležitou sociální iniciativu!
Náš článek "Dopady tornáda na jižní Moravě roku 2021 na kvalitu života zasažených" uspěl v recenzním řízení
Čtenáři časopisu Sociální práce se mohou pomalu těšit na náš článek Dopady tornáda na jižní Moravě roku 2021 na kvalitu života zasažených. Studie se zabývá vybranými dopady tornáda, které zasáhlo jižní Moravu v červnu 2021. Hlavním cílem bylo posoudit, jak tornádo a bezprostředně navazující humanitární podpora ovlivnily kvalitu života zasažených osob a jak byly různé formy poskytnuté pomoci přijímány místními komunitami.
PLÁNUJI - podpora sociálně vyloučených žen v plánování rodičovství
Jsme rádi, že jsme partnery organizace Teen Challenge International ČR a společně se věnujeme designu zaměřené na člověka (HCD) v tématu plánování rodičovství.
Výskyt volně žijící zvěře ve městech
I letos se věnujeme pracím na interdisciplinárním výzkumu popisujícímu podoby interakcí lidí a volně žijících zvířat (tzv. divokých) v městském prostředí a tvorbě nových poznatků o lidsko-zvířecích vztazích.Pocitové mapy v rámci výzkumu volně žijı́cı́ch zvı́řat v urbánnı́m prostředı́
Liška, kuna nebo třeba psík mývalovitý – tyto druhy savců už nejsou jen záležitostí divočiny, ale často sdílí prostor i s námi. Kde jste je zahlédli vy? A jaký byl váš zážitek? Pomozte nám mapovat jejich výskyt!
Jaký je image Moravskoslezského kraje?
Výzkum image Moravskoslezského kraje pro MSIC a MSK ukázal, že kraj je plný kontrastů. Obraz průmyslové minulosti a těžkého průmyslu se prolíná s obrazem přírodních památek a krás, které reprezentují především Beskydy a Jeseníky. Lidé se ale stále setkávají se stereotypy spojenými s negativním obrazem průmyslové oblasti, které silněji rezonují mimo kraj. V očích lidí se ale kraj rozvíjí a mění. Kraj se více posunul v péči o zlepšení životního prostředí, stal se zelenějším, a to i v bývalých průmyslových centrech, rekonstruuje průmyslové památky. Identita kraje je dána rázovitostí jeho obyvatel, obyvatelé jsou na kraj hrdí.
Jaké komunikační kanály nejčastěji využívají držitelé dočasné ochrany v Česku?
Jak jsou držitelé dočasné ochrany informováni? Jak s obdrženými informacemi nakládají? Odpovědi najdete pod odkazem https://www.mvcr.cz/clanek/vyzkum-ukrajinsti-uprchlici-ziskavaji-od-statu-potrebne-informace-rychle-a-kvalitne-vysledky-resort-vnitra-vyuzije-pro-dalsi-zlepsovani-sluzeb.aspx
Hodnocení dopadů koordinované pomoci v obcích zasažených tornádem
V květnu jsme zveřejnili výzkumnou zprávu, která přináší výzkumné výsledky týkající se hodnocení dopadů koordinované pomoci v obcích zasažených tornádem. Cílem evaualuace bylo zhodnotit dopady koordinované pomoci v obcích, které byly v roce 2021 zasaženy tornádem. Nyní pracujeme na kolektivní monografii, která se bude věnovat různým aspektům poskytnuté humanitární pomoci.
Konference Děti dětí bez násilí
Výsledky našeho výzkumu, který se zabýval závažnou problematikou přenosu domácího násilí z generace na generaci, představily na únorové konferenci v Praze naše výzkumnice Petra Šobáňová a Veronika Prokschová.
Data collection and analysis for the UNHCR in the Czech Republic
Výzkumný tým i letos realizuje sběr a analýzu dat pro kancelář UNHCR v rámci celé České republiky.